ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що облік доходів підприємства здійснюється відповідно до вимог П(С)БО 15, а формування витрат – відповідно до П(С)БО 16.

Статтею 4 Закону України від 16 липня 1999 року № 996, що одним з основних принципів ведення бухгалтерського обліку та формування фінансової звітності є принцип нарахування, який полягає в тому, що доходи і витрати відображаються в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності в момент їх виникнення, незалежно від дати надходження або сплати грошових коштів.

Враховуючи вищевикладене, доходи та витрати платника податку на прибуток за відвантажені товари, виконані роботи, надані послуги після переходу на загальну систему оподаткування, щодо яких отримано попередню оплату на спрощеній системі оподаткування, враховуються при визначенні фінрезультату до оподаткування згідно з правилами бухобліку.

 

Розглянути практичні випадки із життя єдинників під час переходу з групи в групу, можна в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»