У разі постачання товарів/послуг, мінімальна база оподаткування яких визначена відповідно до ст. 188 ПКУ, перевищує фактичну ціну, постачання таких товарів/послуг постачальник (продавець) складає дві податкові накладні:

  • одну — на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання;
  • іншу — на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання над фактичною ціною (така податкова накладна може бути зведеною).

У податковій накладній (в тому числі зведеній), яка складена на суму такого перевищення, проставляється тип причини «15» — «Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статті 188 Кодексу, над фактичною ціною постачання».

Така податкова накладна отримувачу (покупцю) не надається. При цьому у рядках такої податкової накладної, відведених для зазначення даних покупця, постачальник (продавець) вказує власні дані.

Якщо після реєстрації в ЄРПН податкової накладної, складеної виходячи з перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання, відбувається зміна (зменшення/збільшення) ціни постачання, внаслідок чого відбувається зміна розміру перевищення ціни придбання над фактичною ціною постачання, платник має право скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної.

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН у загальновстановленому порядку.

Див. ІПК ДФСУ від 12.03.2019 р. № 992/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Про порядок складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкова накладна».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»