Товариство, яке є небанківською фінансовою установою та платником податку на прибуток на загальних підставах, відповідно до договору суборенди здійснило ремонт орендованого нежитлового приміщення за свій рахунок. Понесені витрати на ремонт орендованого нежитлового приміщення визнані товариством необоротним активом з строком корисного використання 12 років. Компенсація орендодавцем витрат на ремонт орендованого нежитлового приміщення не передбачена.

Чи доведеться коригувати фінрезультат до оподаткування у разі припинення договору оренди? Що буде з недоамортизованою частиною витрат на ремонт орендованого нежитлового приміщення?

У разі припинення договору оперативної оренди платник податку — орендар на підставі положень абз. 4 п. 138.1 та абз. 3 п. 138.2 ПКУ має збільшити фінрезультат на суму недоамортизованої частини витрат на ремонт/поліпшення орендованих основних засобів, визначеної відповідно до національних П(С)БО, та зменшити фінрезультат на суму недоамортизованої частини витрат на ремонт/поліпшення орендованих основних засобів, визначеної з урахуванням положень ст. 138 ПКУ.

Див. ІПК ДФСУ від 29.03.2019 р. № 1326/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Бухгалтерський і податковий облік ремонту і поліпшення орендованих об’єктів, а також їх повернення орендодавцю ми розглянули в матеріалах сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»