У разі, якщо товар дійсно був поставлений покупцю, то дефекти в первинних документах (за умови що зазначена в них інформація дозволяє ідентифікувати суб'єктів господарювання та господарські операції), а також порушення правил перевезення нафтопродуктів щодо вимог до транспорту та обладнання, якими здійснюється їх перевезення, самі по собі не можуть свідчити про нереальне вчинення поставки та розглядатися як підстава для позбавлення платника податку (постачальника) обов'язку відобразити у бухгалтерському та податковому обліку доходу та врахувати його при визначенні податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств. Про це ідеться в постанові ВС/КАС від 05.02.2019 р. у справі № 822/2373/17.

За обставинами справи, суд не взяв до уваги твердження контролерів про безпідставне відображення в обліку операції у зв’язку з тим, що:

  • у видатковій накладній в графі «Отримав» міститься підпис невідомої особи, без зазначення прізвища та ініціалів, а також відсутні реквізити довіреності, що позбавило можливості ідентифікувати особу, яка отримала товар;
  • у товарно-транспортній накладній відсутні реквізити довіреності на отримання товару, відсутній підпис водія в графі «прийняв водій», в графі «вантаж одержав» міститься підпис невідомої особи без зазначення прізвища та ініціалів, відсутні відомості щодо дати, часу виїзду з підприємства - вантажовідправника, дати, часу прибуття вантажоодержувача, не вказана повна адреса пункту розвантаження;
  • продукт переробки нафтопродуктів є небезпечним вантажем, який має перевозитися спеціально обладнаним транспортним засобом.

 

Суб’єктам господарювання цікавим може бути матеріал «Відсутні первинні документи на підприємстві: як довести реальність операцій під час перевірки» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»