Суб’єкт господарювання, що здійснює видобування підземних вод (прісні або мінеральні), є платником рентної плати: за користування надрами для видобування корисних копалин та за спеціальне використання води.

Оскільки, платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин в частині видобування підземних вод є суб’єкти господарювання, у т. ч. громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані, як підприємці, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спецдозволів на користування надрами (далі – спеціальний дозвіл) в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у т. ч. під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об’єктах (ділянках) надр (п.п. 252.1.1 ПКУ).

Платниками рентної плати за спецводокористування є, згідно п. 255.1  ПКУ:

  • первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів;
  • суб’єкти господарювання незалежно від форми власності, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»