Під час увезення на митну територію України відповідно до п.п. 14 і 16 ч. 1 ст. 282 Митного кодексу України від оподаткування митом звільняється устаткування, яке працює на відновлюваних джерелах енергії, енергозберігаюче обладнання та матеріали, засоби вимірювання, контролю й управління витратами паливно-енергетичних ресурсів, обладнання та матеріали для виробництва альтернативних видів палива або для виробництва енергії з відновлюваних джерел енергії. Законодавством визначено чіткі підстави для звільнення від оподаткування енергозберігаючих товарів під час їх увезення на митну територію України:

  • відповідність об’єктів нормативним актам з питань енергозбереження;
  • застосування товарів платником податків для власного виробництва;
  • відсутність виробництва в Україні товарів з аналогічними якісними показниками.

Митне оформлення енергозберігаючих товарів із звільненням від оподаткування митними платежами здійснюється за умови дотримання зазначених вимог та подання до органу доходів і зборів разом із митною декларацією таких документів:

  • документ, що підтверджує відповідність об’єктів нормативним актам з питань енергозбереження;
  • висновок державної експертизи з енергозбереження про відповідність об’єкта вимогам нормативно-правових актів і нормативно-технічних документів у сфері енергозбереження;
  • інформація про те, що товари з аналогічними якісними показниками не виробляються в Україні;
  • звіт про використання товарів за призначенням (подається після митного оформлення).

Зверніть увагу: за умови дотримання аналогічних вимог операції із ввезення на митну територію України зазначеної категорії товарів звільняються від оподаткування ПДВ відповідно до п. 197.16 ПКУ.

Лист Міндоходів від 11.12.2013 р. № 26987/7/99-99-19-05-01-17

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»