Мінфін повідомляє, що у І кварталі 2019 р. доходи Держбюджету зросли на 8,7% р/р до 210,5 млрд. грн. та становили 95,3% від розпису.

Доходи загального фонду у І кварталі у сумі 178,2 млрд. грн. становили 91,8% від розпису через кілька причин:

  • скорочення виробництва тютюну;
  • звільнення з січня 2019 р. від оподаткування ПДВ імпорту сонячних батарей;
  • зменшення обсягу імпорту природного газу НАК "Нафтогаз України";
  • зміцнення гривні;
  • переплата на початок лютого по рентній платі за природний газ у сумі 0,6 млрд. грн.

Відшкодування ПДВ відбувалось в автоматичному режимі і склало 45,4 млрд. грн., що на 34,8% більше, ніж у відповідний період попереднього року.

Зростання заробітних плат сприяло збільшенню доходів від ПДФО до Держбюджету на 22,4% — до 24,1 млрд. грн (що становило 106% від розпису). Доходи від податку на прибуток підприємств у сумі 29 млрд. грн. склали 108,5% від розпису.

За оперативними даними ДКСУ дефіцит Держбюджету у І кварталі становив 25,3 млрд. грн. при затвердженому річному показнику у сумі 90,0 млрд. грн. Дефіцит було профінансовано за рахунок державних запозичень. Надходження від приватизації становили 184,0 млн. грн. (3,0% від розпису).

Всього від розміщення ОВДП на фінансування держбюджету залучено 87,3 млрд. грн. Також здійснено залучення другого траншу кредиту під гарантію Світового банку в сумі 529,2 млн. євро та дорозміщення ОЗДП 2018 р. на номінальну суму 350 млн. дол. США.

Станом на 1 квітня сума коштів на Єдиному казначейському рахунку становила 14,9 млрд. грн.

 

Як відображати в бухгалтерському обліку та звітності операції, що здійснюються за рахунок коштів субвенцій із місцевого бюджету на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів, дізнайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»