Податківці Волині вирішили надати роз’яснення стосовно можливості надання в оренду землі на якій розташована свердловина.

Але для початку вони нагадали що відповідно до п.п. 5 п.п. 291.5.1 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку юридичні особи, які здійснюють, зокрема, видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення.

Добування корисних копалин - сукупність технологічних операцій з вилучення, у тому числі з покладів дна водойм, та переміщення, у тому числі тимчасове зберігання, на поверхню частини надр (гірничих порід, рудної сировини тощо), що вміщує корисні копалини (п.п. 14.1.51 ПКУ).

Відповідно до ч. 6 ст. 16 Кодексу України про надра від 27.07.1994 р. № 132/94-ВР власник спеціального дозволу на користування надрами не може дарувати, продавати або в інший спосіб відчужувати права, надані йому спеціальним дозволом на користування надрами, іншій юридичній чи фізичній особі, в тому числі передавати їх до статутних капіталів створюваних за його участю суб’єктів господарювання, а також вноситись як вклад у спільну діяльність.

Таким чином юридична особа, яка є власником свердловини та має спеціальний дозвіл на користування надрами (видобуток підземної води), не може бути платником єдиного податку, у тому числі і у разі надання свердловини в оренду іншим особам. Про це повідомила ДФС у Волинській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»