Підприємство має у власності та використовує при здійсненні госпдіяльності водні транспортні засоби (буксири),  а також залізничні транспортні засоби (локомотиви), заправлення яких здійснюється безпосередньо з транспортного засобу, що з 01.07.2019 кваліфікуватиметься як акцизний склад пересувний. Зазначене підприємство звернулось до податківців за роз’ясненням, чи враховуватимуться до складу обсягів отриманого пального в цілях визначення кількісного критерію (1000 кубічних метрів пального протягом календарного року) ті обсяги пального, які надходитимуть з 01.07.2019 безпосередньо в паливні баки водних та залізничних транспортних засобів підприємства з пересувного акцизного складу.

З посиланням на норми ПКУ фахівці ДФСУ в ІПК від 28.03.2019 р. № 1299/6/99-99-12-02-02-15/ІПК повідомили: з 01.07.2019 р. при визначенні кількісного критерію  належності до акцизного складу не враховуються лише обсяги пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії. Водночас ті обсяги пального, які надходитимуть з 01.07.2019 безпосередньо в паливні баки водних та залізничних транспортних засобів підприємства з транспортного засобу (акцизного складу пересувного) постачальника пального (розпорядника акцизного складу пересувного), враховуватимуться до складу обсягів отриманого пального в цілях визначення цього кількісного критерію.

 

Про «акцизні» зміни до ПКУ, що запрацюють з 01.07.2019, ішлося в матеріалі-коментарі «Акцизний податок, адміністрування реалізації пального та спирту етилового» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»