Податківці роз’яснили, що згідно з пп. 8 п. 2 розд. III Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом від 02.10.2015 № 859, у рядку 10.7 розд. II Декларація вказується сума чистого оподатковуваного доходу, отриманого ФОП від провадження господарської діяльності, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, та заповнюються наступні графи:

  • у графі 3 р. 10.7 розд. II Декларації вказується додатне значення графи 9 р. 1 "Усього" розд. I додатка Ф2;
  • у графі 6 р. 10.7 розд. II Декларації вказується сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету, розрахована за ставкою 18%, визначеною пп. 167.1 ПКУ, та відображена в р. 1.5 розд. III додатка Ф2;
  • у графі 7 р. 10.7 розд. II Декларації вказується сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету, розрахована за ставкою 1,5%, визначеною пп. 1.3 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПКУ, та відображена в р. 2.3 розд. III додатка Ф2.

При цьому разом з Декларацією подається та заповнюється додаток Ф2, у якому сума чистого оподатковуваного доходу ФОП на загальній системі оподаткування вказується у графі 9 розд. I додатка Ф2 та розраховується за такою формулою:

  • графа 4 - графа 5 - графа 6 - графа 7 - графа 8 розд. I додатка Ф2 (п. 3 розд. IV Інструкції).

Роз’яснення з категорії 104.09 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Усі нюанси заповнення та подання Декларації про майновий стан і доходи ФОПами-загальносистемниками, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»