Посадові особи ДПС, яким присвоєно спеціальні звання, є державними службовцями зі спеціальним статусом. Тож і період проходження такої служби має зараховуватися до стажу державної служби, який дає право на пенсію держслужбовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723-XII (далі — Закон про держслужбу). Адже посадові особи ДПС, яким за наслідками атестації присвоєно спеціальні звання, займають посади в держорганах і виконують завдання та функції держави, одержують зарплату за рахунок державного бюджету, а отже, перебувають на державній службі та є державними службовцями.

При цьому згідно з Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою КМУ від 03.05.1994 р. № 283, передбачено, що до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті державної податкової та контрольно-ревізійної служби, а також на посадах суддів, слідчих, прокурорів, інших службових осіб, яким присвоєно персональні звання.

Тож період державної служби особи в податкових органах у спеціальному званні інспектора податкової служби 1 рангу зараховується до стажу державної служби, який дає право на пенсію державного службовця.

Постанова ВСУ від 22.10.2013 р. у справі № 21-340а13

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»