Після проведення припинення товариств (покупців) або їх приєднання до інших суб’єктів господарювання, у заявника (постачальника) виникла потреба щодо коригування податкових зобов’язань з ПДВ. Але чи можливо зробити це у цьому випадку?

За словами податківців, якщо після здійснення операції з постачання товарів/послуг покупець таких товарів/послуг втрачає статус платника ПДВ, то така особа автоматично втрачає право на реєстрацію в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування, в тому числі розрахунків коригування до податкових накладних, складених постачальниками на зменшення сум компенсації, що підлягають реєстрації в ЄРПН покупцем, а тому відсутні підстави для коригування податкових зобов’язань постачальником, в тому числі, якщо покупці в результаті реорганізації були приєднанні до інших суб’єктів господарювання.

Див. ІПК ДФСУ від 22.03.2019 р. № 1208/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Про порядок складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкова накладна».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»