Платник ПДВ — резидент надає послуги з технічної підтримки нерезиденту. Для надання таких послуг постачальник витрачає дизельне паливо та/або бензин. Їх вартість нерезидент відшкодовує. Як у цьому випадку складати податкову накладну? Чи, може, потрібно складати окрему податкову накладну на вартість дизельного палива та/або бензину?

У разі якщо згідно з умовами цивільно-правового договору дизельне паливо та/або бензин, що придбавається постачальником послуг із технічної підтримки, є необхідною складовою частиною постачання послуг із технічної підтримки та їх вартість включається до складу вартості таких послуг, то під час здійснення операції з постачання резидентом нерезиденту таких послуг, місцем постачання яких визначено митну територію України, складається одна податкова накладна, яка підлягає реєстрації в ЄРПН.

У разі якщо згідно з умовами цивільно-правового договору дизельне паливо та/або бензин не є складовою частиною операції з постачання послуг із технічної підтримки та їх вартість не включається до складу вартості таких послуг і оплачується окремо, то у даному випадку для цілей оподаткування ПДВ розглядаються як дві різні операції, за кожною з яких складаються окремо податкові накладні, які підлягають реєстрації в ЄРПН, а саме операції з постачання резидентом нерезиденту:

  • дизельного палива та/або бензину;
  • послуг з технічної підтримки.

При цьому дані податкової накладної формуються на підставі первинних документів, які, своєю чергою, повинні відповідати умовам цивільно-правового договору, у межах якого здійснюється операція з постачання товарів/послуг.

Див. ІПК ДФСУ від 22.03.2019 р. № 1183/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Порядок оподаткування та обліку постачання послуг нерезидентам ми розглянули в матеріалі «Послуги для нерезидента: облік й оподаткування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»