В системі соціального захисту населення діє понад 2 тис. закладів, що надають соціальні послуги майже 3 млн осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах (громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, бездомні особи, особи із залежностями від психоактивних речовин та інші), у тому числі більше 400 суб’єктів, де громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, бездомні особи та ін. постійно або тимчасово проживають.

Соціальні послуги надають працівники вищезазначених закладів – соціальні працівники, фахівці із соціальної роботи, соціальні менеджери, соціальні робітники та інші. Також до надання соціальних послуг залучаються лікарі, медичні сестри, вихователі, дефектологи, логопеди, реабілітологи, психологи, технічний та обслуговуючий персонал тощо.

Постановою КМУ від 23.05.2001 р. № 559 затверджено перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам.

Водночас зазначений перелік не поширюється на заклади, що надають соціальні послуги, та їх працівників.

Разом з тим, статтею 11 Закону України «Про соціальні послуги» визначено, що особи, що надають соціальні послуги, мають право на профілактичний огляд і обстеження при прийнятті на роботу та диспансерний нагляд за рахунок роботодавця.

Враховуючи зазначене підготовлено зміни до переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам.

Саме так пояснює Мінсоцполітики розроблення проекту постанови КМУ «Про внесення змін до переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам».

Даний перелік доповнять новою позицією щодо закладів, що надають соціальні послуги, та працівників, які надають соціальні послуги, залучаються до надання цих послуг.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»