Платник ПДВ нарахував податкові зобов’язання відповідно до п. 198.5 ПКУ не в повному обсязі та, відповідно, у графі 2 «Опис (номенклатура) товарів/послуг продавця» податкової накладної не зазначено окремі податкові накладні (отримані), за якими такі податкові зобов’язання мали бути визначені.

У цьому випадку з метою виправлення такої помилки платнику ПДВ необхідно:

  • скласти та зареєструвати в ЄРПН розрахунок коригування до податкової накладної, яка складена лише на часткову суму податкових зобов’язань, що підлягали нарахуванню (були нараховані не в повному обсязі). В такому розрахунку коригування необхідно вивести в нуль показники цієї податкової накладної, зазначивши у графі 2.1 код причини коригування 201;
  • скласти і зареєструвати в ЄРПН нову податкову накладну на всю суму податкових зобов’язань (повний обсяг), що мали бути визначені відповідно до п. 198.5 ПКУ, вказавши у графі 2 такої податкової накладної повну інформацію щодо відповідних податкових накладних. У такій новій податковій накладній зазначається дата складання, яка відповідає даті виникнення податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5 ПКУ.

 

Див. ІПК ДФСУ від 25.03.2019 р. № 1232/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Про порядок складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкова накладна».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»