Платник ПДВ – резидент постачає послуги нерезиденту, за які отримує авансову оплату в іноземній валюті. На яку дату у цьому випадку виникають податкові зобов’язання з ПДВ?

Відповідно до п. 187.1 ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань з постачання послуг вважається дата «першої події», а саме:

  • дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата послуг;

або

  • дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг.

Датою надходження виручки в іноземній валюті є дата надходження коштів на поточний рахунок резидента.

Виходячи із цього, датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ при отриманні попередньої (авансової) оплати в іноземній валюті за надані нерезиденту послуги на митній території України є дата надходження коштів на поточний рахунок:

  • в національній валюті, яка надійшла від обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України;
  • в іноземній валюті, перерахованій у гривні за офіційним курсом НБУ на дату надходження її на такий рахунок.

На дату надходження коштів на зазначені поточні рахунки платник податку зобов’язаний скласти відповідні податкові накладні та зареєструвати їх в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.

Див. ІПК ГУ ДФС у м. Києві від 15.03.2019 р. № 1060/ІПК/26-15-12-01-18.

Порядок оподаткування та обліку постачання послуг нерезидентам ми розглянули в матеріалі «Послуги для нерезидента: облік й оподаткування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»