Платники податків, які ведуть бізнес із нерезидентами у своїй податковій звітності мають обов’язково зазначати суму податкових зобов’язань з податку утриманого та сплаченого з доходів, виплачених нерезидентам.

Інформацію про виплачені доходи нерезидентам, суми утриманого з них податку та застосовану для оподаткування ставку платники зазначають у додатку ПН до декларації з податку на прибуток, а суму утриманого податку вказують у рядках 23, 24, 25 в декларації.

При цьому, у разі самостійного виправлення помилок з податку на прибуток, який утримується при виплаті доходів нерезидентам, підприємством заповнюється рядок 31 уточнюючої декларації для збільшення або зменшення податкового зобов'язання звітного періоду, що уточнюється.

За словами податківців, ігнорування цих правил найчастіше призводить до негативних наслідків для платника.

Офіс великих платників навів, зокрема такий приклад.

"Забувши відобразити у податковій звітності суму податкових зобов’язань, яку утримано та сплачено при виплаті доходу іноземній компанії, відомий алкотрейдер намагався самостійно виправити допущені помилки шляхом подання уточнюючої декларації з податку на прибуток.

Проте, відобразивши суму податку, утриманого та сплаченого при виплаті доходів нерезиденту у рядках 23 і 25, не переніс її до рядку 31 (збільшення або зменшення податкового зобов'язання звітного періоду, що уточнюється).

Це призвело до ненарахування податку на прибуток, та як наслідок, формування в індивідуальній картці платника безпідставної переплати.

А далі, і до збільшення підприємству нарахування податку на суму понад 800 тис грн."

Додатково пропонуємо ознайомитись із матеріалами теми тижня: "Декларація з податку на прибуток" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»