Особи, які прибули у відрядження, не являються платниками туристичного збору з огляду на виключення, передбачені пп. «б» пп. 268.2.2 ПКУ.

Проте, чи може підприємство замість направленого у відрядження працівника, який не надав у місці проживання (ночівлі) наказ про відрядження та у зв’язку з чим йому нараховано туристичний збір (далі - Збір), здійснювати сплату суми Збору у безготівковій формі, чи буде у такому разі закладом тимчасового розміщення виконано функцію податкового агента?

Податківці відповідають, що форма сплати Збору ПКУ не регулюється.

Право підприємства сплачувати Збір замість своїх працівників ПКУ не обмежується, але на момент розміщення направленого у відрядження працівника у місці проживання (ночівлі) має бути здійснена оплата Збору та наявний документ, що підтверджує таку сплату.

Див. ІПК ДФС від 20.03.2019 р. № 1128/6/99-99-12-02-03-15/ІПК.

Неправильний код класифікації доходів бюджету в платіжці на сплату ПДФО: чим загрожує? Відповідь читайте у матеріалі газети «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.


 


 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»