Податківці повідомили, що у Повідомленні про укладання форвардного або ф'ючерсного контракту відображається зобов'язання платника податку у майбутньому придбати (продати) базовий актив у визначений час та на визначених умовах, щодо якого укладено контракт. Повідомлення складається окремо за кожним форвардним або ф'ючерсним контрактом.

Порядок № 405 не передбачає виправлення помилок, виявлених платником податку у раніше поданому Повідомленні, а також не обмежує такого платника у поданні Повідомлення повторно протягом 10 робочих днів з дня укладення форвардного або ф'ючерсного контракту.

Таким чином, виходячи із сутності угод, якими є форвардні та ф'ючерсні контракти, та враховуючи, що такі зміни суттєво впливають на процедуру встановлення відповідності умов контрольованих операцій принципу "витягнутої руки" згідно з вимогами ст. 39 ПКУ, у разі внесення змін до зазначених контрактів, які стосуються та змінюють основні складові угоди (кількість базового активу, вартісні критерії, термін виконання), необхідним є подання Повідомлення.

Роз’яснення з категорії 137.07 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Як на діяльність учасників валютних операцій вплине нова система валютного регулювання, дізнайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 


 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»