Бізнес вкотре висловлює занепокоєння ситуацією, яка складається навколо Тимчасового реєстру заяв про повернення старих сум ПДВ. Так, сьогодні наявні всі підстави для створення такого реєстру. Будь-які зволікання у цьому процесі є необґрунтованими, а відсутність оприлюдненого на сайті Мінфіну тимчасового реєстру є грубим порушенням законодавства. Таке роз’яснення було надано Комітетом ВР з питань податкової та митної політики Європейській Бізнес Асоціації.

Нагадаємо, понад два роки підприємці не можуть отримати старі суми відшкодування ПДВ, які утворилися до 1 лютого 2016 року, оскільки вони не були включені до ЄРПН на підставі різних причин. Деякі перебували в судових оскарженнях або ж компанії не могли отримати від своїх контрагентів підтверджуючих документів для реєстрації в ЄРПН.

Європейська Бізнес Асоціація зверталася до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України і ВРУ під час планування та погодження бюджету на 2019 рік із проханням передбачити конкретну суму в Держбюджеті на повернення цих коштів бізнесу.

У зв’язку з відсутністю Тимчасового реєстру фінанси підприємств є заблоковані, що позбавляє платників податків їх обігових коштів (податково-фінансових активів). За публічними заявами, сума заборгованості становить близько 4,7 млрд грн (згідно з інформацією Мінфіну та ДФСУ).

Водночас відповідно до оприлюдненого бюджету на 2019 рік окремо коштів на повернення старих сум не виділено. А Тимчасовий реєстр про повернення старих сум ПДВ досі не опублікований (хоча мав бути створений до 01.02.2017).

Тож, відповідно до роз’яснення Комітету ВР з питань податкової та митної політики, яке Асоціація отримала в березні 2019 року, така ситуація є грубим порушенням норм Податкового кодексу України. Комітет ВРУ зазначає, що наразі є всі підстави для здійснення відшкодування за Тимчасовим реєстром ПДВ. Оскільки інвентаризацію сум заборгованості вже проведено територіальними органами ДФС, діючі норми податкового і бюджетного законодавства дозволяють здійснити відшкодування старих сум ПДВ. Єдине, що залишилося — офіційно опублікувати Тимчасовий реєстр на сайті Мінфіну.

Також Комітет ВРУ зазначає, що оскільки Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.2018 р. № 2629-VIII окремо не визначено сум бюджетного відшкодування з ПДВ, а лише суму доходів з урахуванням бюджетного відшкодування, то повернення (відшкодування) старих сум ПДВ за Тимчасовим реєстром слід здійснювати за Бюджетним розписом, який затверджується Мінфіном.

Європейська Бізнес Асоціація вкотре звертається до Мінфіну та ДФС із проханням узгодити внутрішню процедуру, опублікувати Тимчасовий реєстр та надати відповідні розпорядження територіальним органам щодо проведення такого відшкодування компаніям. Настав час зрушити це питання з мертвої точки.

Таке звернення було опубліковане на офіційному веб-сайті Європейської Бізнес Асоціації.

Більше про порядок отримання бюджетного відшкодування ПДВ читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Бюджетне відшкодування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 


 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»