ДФСУ розробила Проект постанови КМУ «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117».

Основною метою розробки цього проекту є удосконалення порядку моніторингу податкових накладних/розрахунків коригування, які подано на реєстрацію в ЄРПН.

Зазначений проект передбачає внесення змін до ознак, у разі відповідності яким податкові накладні/розрахунки коригування не підлягають моніторингу, а саме:

  • другу ознаку доповнено такою умовою: «сума ПДВ (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), сплаченого у попередньому місяці, більше 20 тис. гривень»;
  • третя ознака, окрім рівностей D>0,05, Р<Рм×1,4, передбачає одночасне виконання ще й такої умови: загальна сума ПДВ, сплаченого платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/розрахунок коригування на реєстрацію в ЄРПН, за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), становить більше 400 тис. грн.

Крім того, в проекті є уточнення щодо порядку оскарження рішень комісій ДФС регіонального і центрального рівнів. Зокрема, визначено, що рішення комісії центрального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, про неврахування таблиці даних платника податку може бути оскаржено у судовому порядку. Тобто, в адміністративному порядку відповідні рішення комісій зазначеного рівня оскаржуються не будуть.

Текст такого проекту постанови КМУ був опублікований на офіційному веб-сайті ДФСУ.

Про порядок реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Єдиний реєстр податкових накладних» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.


 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»