Мінфін затвердив Перелік новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, які беруть участь в експериментальному проекті (наказ від 26.03.2019 р. № 121).

Він налічує 8 моделей. ДФС доручено до 1 квітня 2019 року забезпечити реєстрацію в Держреєстрі РРО цих новітніх моделей.

Нагадаємо що учасниками експериментального проекту є виробники (постачальники) та користувачі новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, зокрема удосконалених комп’ютерно-касових систем, які виявили заінтересованість щодо участі в експериментальному проекті. Вимоги щодо новітніх моделей комплексів на період експериментального проекту встановлені пунктом 7 Порядку реалізації експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, затвердженого Постановою КМУ від 13.06.2018 р. № 472.

Тож як вказували раніше податківці в ІПК від 12.10.2018 р. № 4407/6/99-99-08-01-03-15/ІПК, якщо суб’єкт господарювання виявив заінтересованість щодо участі у експериментальному проекті та придбав новітню модель комплексу, що включена до Держреєстру РРО, він може застосовувати її для реєстрації розрахункових операцій з урахуванням сфери застосування, визначеної Держреєстром РРО. Можливість видачі електронних чеків визначається технологією, що пропонується виробниками новітніх моделей РРО.

Також Мінфін оприлюднив Рекомендаційний перелік документів, які подаються виробниками (постачальниками) новітніх моделей комплексів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»