У 2018 році ДРС було попереджено впровадження державних регулювань, які передбачали майже 43,5 млрд. грн. додаткових витрат для суб’єктів господарювання шляхом прийняття рішень про відмову у погодженні відповідних проектів регуляторних актів.

Водночас, слід відмітити суттєве зменшення кількості проектів, спрямованих на дерегуляцію господарської діяльності та лібералізацію бізнес-клімату.

Також, з метою спрощення умов ведення бізнесу фахівцями ДРС, було надано допомогу розробникам при підготовці Аналізу регуляторного впливу та доопрацюванні ряду проектів регуляторних актів, зокрема:

Проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку надання розстрочення сплати податку на додану вартість та застосування забезпечення виконання зобов’язань під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва на території України"

У яких випадках та як саме надають розстрочення сплати податкового зобов'язання з ПДВ читайте тут.

Проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій"

Аналіз змін читайте тут.

Проекту постанови КМУ "Про проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України"

Аналіз змін читайте тут

Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів"


Аналіз змін читайте тут

Згодом ДРС обіцяє опублікувати, у яких випадках було відмовлено в погодженні проектів регуляторних актів, розроблених центральними органами виконавчої влади. З метою недопущення запровадження регулювань, наслідком прийняття яких могло стати погіршення умов провадження господарської діяльності та створення передумов для зловживань в окремих сферах господарської діяльності.

У 2018 році ДРС відмовила у погодженні 19 % проектів регуляторних актів.

Деталі повного звіту ДРС за 2018 рік на читайте на сайті.

Більше зекономити і не натрапити на штраф допоможе матеріал "Огляд практики Верховного Суду: податкові й трудові спори. Лютий-2019"

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.


 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»