Довгий час тривала дискусія між представниками бізнесу та фіскальних органів щодо оподаткування коштів, які компанія відшкодовує своєму працівнику за витрати на господарські потреби підприємства.

Вирішити проблемну ситуацію спробувала Європейська Бізнес Асоціація.

Тож у разі якщо співробітник компанії не отримував кошти під звіт (наперед) з каси підприємства та за дорученням керівництва придбав будь-які господарські товари для підприємства за власні кошти, відшкодування таких витрат працівнику необхідно оподатковувати, як додатковий дохід працівника, чи все ж ні?

Нещодавно Мінфін у відповідь на звернення Європейської Бізнес Асоціації надало роз’яснення для ДФС України по даному питанню (лист від 27.02.2019 р. № 11220-16-7/5907).

В даному роз’ясненні зазначається, що якщо придбання товарів здійснювалось у рамках трудових обов’язків працівника, то незалежно від того чи видані кошти під звіт, чи витрачені з такою ж метою власні кошти працівника (які потім відшкодовані роботодавцем) необхідно розглядати з урахуванням вимог законодавства про працю. Тобто, якщо керівник підприємства підтверджує доцільність здійснених витрат працівника у зв’язку з виконанням дорученої йому роботи (придбанням канцелярії, витратами під час відрядження тощо), виплачена сума компенсації такому працівнику не є доходом для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб – ПДФО і військовим збором.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»