Кабмін затвердив цілий «пакет» нововведень, які стосуються переробки товарів за межами митної території України. А саме:

- Порядок застосування заходів гарантування під час вивезення у митному режимі переробки за межами митної території товарів, продукти переробки яких обов’язкові до повернення на митну територію України і випуску у вільний обіг.

Отже, розмір такої фінгарантії в загальному випадку дорівнюватиме сумі вартості товарів, що вивозяться (зазначеній у рахунку-фактурі чи рахунку-проформі). Крім того, затверджено порядок внесення фінгарантії у вигляді грошової застави, а також відповідальність за невиконання зобов’язань, забезпечених фінансовою гарантією.

- Перелік продуктів переробки та товарів, поміщених у митний режим переробки за межами митної території, продукти переробки яких підлягають обов’язковому поверненню на митну територію України і випуску у вільний обіг.

До таких товарів належать, зокрема, нафта або нафтопродукти сирі, одержані з бітумінозних порід; шкури необроблені; дорогоцінні метали тощо.

- Перелік залишків переробки товарів, що утворилися в результаті здійснення операцій з їх переробки за межами митної території України та підлягають обов’язковому поверненню на митну територію України i випуску у вільний обіг.

До них, зокрема, належать окремі недорогоцінні метали, відходи та брухт недорогоцінних металів, газ природний скраплений (зріджений) та в газоподібному стані.

- Мiнiмальне спiввiдношення вартості українських та іноземних товарів для окремих категорій товарів, що піддаються операціям з переробки за межами митної території України.

Постанова КМУ «Деякі питання переробки товарів за межами митної території України та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 461» від 04.12.2013 р. № 879.

Набирає чинності через 30 днів із дня опублікування.

Заплановано до опублікування в «Офіційному віснику України» за 24.12.2013 р. № 97

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»