При виплаті дивідендів фізособам авансовий внесок з податку на прибуток не справляється, тому заповнюючи додаток АВ до рядка 20 АВ декларації з податку на прибуток платник податку відображає суму дивідендів, виплачену фізособам, у рядку 1.1 та у рядку 1 Додатка АВ до декларації.

Інші ж рядки Додатка АВ до декларації не заповнюються, незалежно від того перевищує чи ні сума таких дивідендів значення об’єкта оподаткування податком на прибуток за відповідний податковий (звітний) рік.

При цьому, у разі якщо платник податку має здійснити розрахунок авансового внеску з податку на прибуток, то сума дивідендів, виплачена фізичним особам, враховується ним при обчисленні показників рядків 4 та 5 Додатка АВ до декларації.

Див. роз'яснення з категорії 102.23.02 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Дивіденди за I квартал 2019 року: як сплачувати авансовий внесок" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»