За даними офіційного сайту Верховної Ради 19 березня 2019 року Президент підписав Закон про ратифікацію Багатосторонньої конвенції про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування від 28.02.2019 р. № 2692- VIII.

Нагадаємо, що необхідність ратифікації цієї конвенції, пов’язана передусім із наявністю прогалин та неузгодженістю у національному та міжнародному податковому законодавстві, в результаті чого міжнародні компанії зменшують або уникають зобов’язань зі сплати податку на прибуток.

Аби уникнути цього, 1 січня 2017 року Україна приєдналась до Програми розширеного співробітництва в рамках ініціативи Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

Країни-члени ОЕСР розробили План дій для боротьби з розмиванням бази оподаткування і виведенням прибутку з-під оподаткування (далі – План дій BEPS).

План дій BEPS включає в себе 15 кроків, що покривають різні сфери протидії агресивному податковому плануванню. Обов’язковими до виконання Україною (мінімальний стандарт Плану дії BEPS) є 4 кроки:

  • удосконалення заходів боротьби з податковими зловживаннями;
  • недопущення зловживання пільгами, передбаченими двосторонніми угодами;
  • запровадження рекомендацій щодо документації з трансфертного ціноутворення та розкриття інформації по країнам;
  • удосконалення процедури взаємного узгодження шляхом вирішення спорів.

Підписавши та ратифікувавши Конвенцію MLI, Україна отримує змогу одночасного внесення змін до всіх або деяких чинних Конвенцій про уникнення подвійного оподаткування. 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»