Товариство, яке планує здійснювати господарську діяльність з реалізації товару з відстроченням платежу фізичним особам кінцевим споживачам через РРО поцікавилось у ДФС яким чином правильно відобразити таку операцію в чеку.

Так, законодавством України у сфері проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у готівковій та безготівковій формі чітко і однозначно встановлені вимоги до змісту та форми розрахункових документів, іншого чинним законодавством не передбачено. Про це відзначено в ІПК от 05.02.2019 р. № 407/6/99-99-14-05-01-15/ІПК.

Отже,  у випадку проведення розрахункових операцій з відстроченням платежу або в кредит необхідно відповідно до вимог чинного законодавства при відпуску товару (послуги) видати покупцеві розрахунковий документ встановленої форми із зазначенням у ньому форми оплати «У КРЕДИТ». Таким чином, фіскальний чек, оформлений належним чином, повинен бути виданий покупцю при продажу товарів.

При цьому отримання коштів, які надходять у рахунок продажу товару у кредит, слід оприбутковувати в касі підприємства з оформленням прибуткових касових ордерів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»