Податкові накладні помилково складені не в тому звітному періоді — безпідставно сформований податковий кредит. Як діяти, коли помилку виявили після реєстрації в ЄРПН або під час перевірки податкових органів?

До податкового кредиту (згідно з п. 198.6 ПКУ) не зараховуються суми ПДВ, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів або послуг, які не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними, розрахунками коригування, або митними деклараціями чи іншими документами, передбаченими п. 201.11 ПКУ.

Водночас суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів чи послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні або розрахунки коригування в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних або розрахунків коригування (у тому числі для платників, які застосовують касовий метод).

Зверніть увагу на дотримання вимог податкового законодавства при складанні податкової звітності з ПДВ, а саме при формуванні додатка Д5 до декларації. У разі виявлення контролюючим органом помилок при визначенні суми податкового зобов’язання або збільшення суми бюджетних відшкодувань, передбачено накладення штрафних санкцій на платника у розмірі 25% від суми визначеного податкового зобов’язання, завищеного бюджетного відшкодування. У разі повторного (протягом 1095 днів) порушення — 50% штрафних санкцій (згідно зі ст.123.1 ПКУ). Також передбачена відповідальність за ст. 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Про це повідомляє на своєму офіційному веб-сайті Офіс великих платників податків ДФС.

Отже, якщо платник ПДВ визнає податковий кредит  не в тому звітному періоді, то до проведення податкової перевірки йому потрібно буде відкоригувати показники ПДВ-декларацій за відповідні звітні періоди.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»