Верховна Рада отримала на ознайомлення та голосування проект закону про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо стимулювання погашення недоїмки платниками ЄСВ, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території Донецької та Луганської областей.

Метою даного законопроекту є стимулювання до погашення платниками ЄСВ, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території Донецької та Луганської областей, протягом шести місяців недоїмки, що виникла у період до 14 квітня 2014. Наслідком цього є списання заборгованості із сплати штрафних санкцій та пені, які нараховуються протягом усього часу існування заборгованості, у т. ч. в період проведення антитерористичної операції.

При цьому проектом Закону передбачено, що до таких платників на період погашення сум недоїмки зупиняється застосування норм ч. 6 ст. 25 Закону № 2464-VI в частині зарахування сплачених сум ЄСВ в рахунок сплати штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»