Держслужба інтелектуальної власності оприлюднила на своєму сайті проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет».

Фішка запропонованих змін — провайдери повинні будуть блокувати сайти, де знаходиться піратський контент, по заяві власника авторських прав. Судове рішення не потребується! Точніше, спочатку власник прав повідомляє провайдеру про те, що його права порушуються. Провайдер протягом 1 дня з отримання такої заяви попереджує власника сайта про це ж. Потім блокує доступ до сайта, якщо протягом 2 днів від власника сайта з піратським контентом не надійде відповідь на попередження: ужив дій щодо усунення порушення авторських прав чи ж він мав право виставляти спірний контент. Звісно, провайдер зможе розблокувати сайт після того, як отримає від нього підтвердження, що він чистий.

А щоб провайдери серйозно поставилися до таких нововведень, у проекті запропонували штрафувати їх посадових осіб за порушення строків блокування або розблокування адреси від 8500 до 17000 грн (від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, далі — НМДГ). За таке ж порушення, вчинене повторно протягом року, або здійснення відповідальною посадовою особою провайдера заходів щодо зміни, приховування, видалення інформації про осіб, яким надаються телекомунікаційні послуги та які вчинили порушення авторського права і (або) суміжних прав у мережі Інтернет, штрафуватимуть більш жорстко: від 17000 до 34000 грн (від 1000 до 2000 НМДГ).

З огляду на такі значні фін санкції, провайдер потрапить під перехресний вогонь: йому потрібно буде перевіряти права на той чи інший контент. По суті його змушують виступати суддею в спорі, хоча таких прав він не має! А у випадку невірного рішення — штраф! Заблокувати від гріха подалі без розбору — теж може бути штраф!

Також в проекті містяться норми, як нотаріусам слід засвідчувати роздруківки веб-сторінок.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»