Граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів встановлені п. 21 р. ІІ Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, що затверджене постановою Правління НБУ від 02.01.2019 р. № 5 та становлять 365 календарних днів.

Банк завершує здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків у разі експорту товару після зарахування на поточний рахунок резидента в банку грошових коштів, що надійшли від нерезидента за товар (пп. 2 п. 9 р. ІІІ Інструкції про порядок валютного нагляду банків за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, затвердженої постановою Правління НБУ від 02.01.2019 р. № 7).

Водночас розрахунки за договором уступки вимоги між кредитором-резидентом та новим кредитором - нерезидентом в рамках договору уступки вимоги не можуть вважатися надходженням валютної виручки за експортним договором поставки. На цьому наголосили фахівці ГУ ГФС у м. Києві в ІПК від 06.03.2019 р. № 912/ІПК/26-15-14-06-04-31.

 

Суб’єктам ЗЕД можуть бути цікавими матеріали «Нова система валютного регулювання: перевірки документів, ліцензування, підтвердження угод із НБУ тощо» та «Валютна лібералізація: як НБУ підготував підґрунтя для нового Закону про валюту» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цих та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»