До ДФС було направлено запит, в якому платник податків  цікавився який порядок заповнення відомісті на виплату готівки, зокрема графи 4 “Сума”? На це податківці ГУ ДФС у Полтавській області відповіли в ІПК від 05.03.2019 р. № 890/ІПК/16-31-14-04-29.

Так, за правилами п. 27 розділу ІІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні  (затверджено постановою НБУ від 29.12.2017 р. № 148), касир вимагає пред’явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаний на території України для укладення правочинів, у разі видачі окремим фізичним особам готівки (у тому числі працівникам установи/підприємства) за видатковим касовим ордером або видатковою відомістю, записує його найменування і номер, ким і коли він виданий. Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень - словами, копійок - цифрами). Одержувачі пред’являють паспорти чи документи, що їх замінюють, якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, та розписуються у відповідній графі документа. Видаткові касові ордери або видаткові відомості не приймаються для виведення залишку готівки в касі, якщо видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача. Видача готівки фізичним особам, яких немає в штатному розписі установи/підприємства, проводиться за видатковими касовими ордерами, що виписуються окремо на кожну особу, або за окремою видатковою відомістю.

Отже, у відомості на виплату готівки, графа 4 “Сума” має заповнюватися у відповідності 3 пунктом 27 розділу ІІІ Положення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»