Платником ПДВ у 2013 році було укладено угоду та перераховано попередню оплату за молоко сільськогосподарському товаровиробнику — суб’єкту спеціального режиму оподаткування. Постачальником було складено і зареєстровано в ЄРПН відповідну податкову накладну. У грудні 2018 року між контрагентами досягнуто домовленість та укладено додаткову угоду про збільшення ціни на частину не поставленого молока. Як чинити в цьому випадку?

Відповідно до п. 49 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ, розрахунки коригування, складені як до 01.01.2017 так і після цієї дати, до податкових накладних, складених платниками ПДВ — сільгосппідприємствами, що до 01.01.2017 застосовували спецрежим оподаткування ПДВ відповідно до ст. 209 ПКУ, за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, визначених згідно з п. 209.7 ПКУ, мали бути зареєстровані в ЄРПН не пізніше 15 січня 2017 року.

Отже, починаючи з 16.01.2017, у контролерів відсутні підстави для реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, складених за операціями з постачання сільгосппродукції у межах спецрежиму, який визначався ст. 209 ПКУ.

Тож якщо за результатами виконання додаткової угоди виникають додаткові податкові зобов’язання, необхідно скласти податкову накладну, яка підлягає реєстрації в ЄРПН та відображається в податковій декларації, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Див. ІПК ДФСУ від 05.03.2019 р. № 901/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Більше про порядок складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них ми читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкова накладна».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»