Нерезидент–учасник вносить до статутного капіталу резидента додатковий внесок у розмірі кредиторської заборгованості резидента перед таким нерезидентом за поставлені товари. Які будуть наслідки з ПДВ і податку на прибуток?

ПДВ. Операція із внесення нерезидентом–учасником додаткового внеску до статутного (складеного) капіталу резидента у розмірі кредиторської заборгованості резидента перед таким нерезидентом за поставлені товари не підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ.

Податок на прибуток. Положеннями ПКУ не передбачено коригування фінрезультату до оподаткування на різниці за операціями із внесення нерезидентом–учасником до статутного капіталу резидента права вимоги кредиторської заборгованості, що обліковується у резидента перед таким нерезидентом за поставлені товари.

Такі операції відображаються згідно з правилами бухобліку під час визначення фінрезультату до оподаткування.

Див. ІПК ДФСУ від 05.03.2019 р. № 894/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Більше про операції з статутним капіталом читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«Оподаткування»/«Статутний капітал» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»