Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року Мінеконорозвитку на своєму офіційному веб-сайті розміщує перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального (далі — Перелік).

Нагадаємо:Мінекономрозвитку оприлюднило Переілк легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2019 році.

Визначальною ознакою віднесення транспортного засобу до об’єкта оподаткування транспортним податком є його присутність у цьому Переліку.

Отже, якщо у Переліку не міститься транспортний засіб з параметрами, що відповідають конкретному автомобілю, то такий автомобіль не є об’єктом оподаткування транспортним податком у 2019 році.

Основним показником, на основі якого складається Перелік, є середньоринкова вартість автомобіля.

На це вказує ДФС в ІПК від 22.02.2019 р. № 688/ІПК/1232-12-03-05.

А у запиті до податківців товариство цікавило питання віднесення (не віднесення) автомобіля марки Toyota модель Land Cruiser 200, 2017 року випуску, з дизельним двигуном, об’єм циліндрів двигуна v=4461 куб. см. до об’єктів оподаткування транспортним податком у 2019 році.

 

Як відзвітувати з транспортного податку за 2019 рік? Про це читайте в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»