Управління Держпраці у Полтавській області роз'яснило наступну ситуацію:

«Бухгалтер працює цілий день за комп’ютером і користується додатковою відпусткою за ненормований робочий день тривалістю сім календарних днів згідно з колективним договором. Чи має він право ще на відпустку за роботу на комп’ютері?».

Фактично працівник має дві підстави на додаткову відпустку:

  • за ненормований робочий день;
  • за особливий характер праці.

Не зважаючи на це, фахівці Держпраці наголосили, що бухгалтер, у описаній ситуації, який виконує роботу на комп’ютері та працює в умовах ненормованого режиму робочого часу, має самостійно обрати одну підставу, за якою він отримає щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці.

Адже це прямо передбачено нормою ст. 10 Закону «Про відпустки»:

"Щорічна додаткова відпустка, передбачена пунктами 1 і 2 частини першої ст. 8 цього Закону, надається понад щорічну основну відпустку за однією підставою, обраною працівником."

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»