Податківці запевняють, що положеннями ПКУ не передбачено коригування фінрезультату до  оподаткування на різниці з операцій із додаткового внесення майнових прав нерезидентом-позикодавцем до статутного капіталу резидента-позичальника та внаслідок цього, припинення кредиторської заборгованості. Таким чином, вказані операції відображаються за правилами бухобліку.

Водночас, якщо проценти за кредитном договором на користь нерезидента зараховуються у рахунок збільшення статутного капіталу, то доходи такого нерезидента підлягають оподаткуванню відповідно до п. 141.4 ПКУ, незалежно від способу виплати такого доходу, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

При цьому податок з доходів нерезидентів у вигляді процентів сплачується під час зарахування однорідної вимоги.

Див. ІПК ДФС від 04.03.2019 р.  № 866/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: «Внесок до статутного капіталу підприємства: облік в емітента» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»