Ще на початку листопада ВРУ змінила правила призначення допомоги батькам при народженні дитини (ст. 11 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 р. № 2811-ХII). Зміни запрацюють з 02.02.2014 р. Для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення потрібно:

  • подати заяву одним із батьків (опікуном), із яким постійно проживає дитина. Заява складається в довільній формі із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини;
  • пред’явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • пред’явити свідоцтво про народження дитини.

Цей перелік документів є вичерпним.

Окрім того, очевидно, що у зв’язку з зазначеними вище змінами потребують коригувань і підзаконні нормативно-правові акти. Так, уже з’явився проект КМУ, яким буде приведено у відповідність Порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затверджений постановою КМУ від 27.12. 2001 р. № 1751.

У ньому, зокрема, зазначено, що орган праці та соцзахисту населення в термін до 3 календарних днів надсилає до територіального органу Державної міграційної служби подання за встановленою формою та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

При цьому у разі якщо особа, яка звернулася за допомогою, повідомила неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний орган Державної міграційної служби повідомляє про це орган праці та соцзахисту населення.

Закон Верховної Ради України «Про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини» від 10.10.2013 р. № 644-VII.

Набере чинності 02.02.2014 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»