Нагадаємо, наприкінці 2018 року до МКУ Законом № 2530-VIII було внесено ряд змін, серед іншого – закріплено поняття "механізм "єдиного вікна" – це механізм взаємодії декларантів, їх представників та інших заінтересованих осіб з органами доходів і зборів, іншими державними органами, установами та організаціями, уповноваженими на здійснення дозвільних або контрольних функцій щодо переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, який забезпечує можливість одноразового подання в електронному вигляді через єдиний державний інформаційний веб-портал "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" документів та/або відомостей

У оновленому Порядку використання в органах ДФС дозвільних документів Держекспортконтролю визначено ряд положень про застосування цього механізму.

Зокрема, щодо:

  • здійснення митних формальностей;
  • процесу формування запиту імпортера товарів на отримання сертифікату підтвердження доставки;
  • перевірки в АСМО наявність дозвільних документів та ін.

Чинний нині Порядок використання в митних органах дозволів і висновків Державної служби експортного контролю України та їх електронних копій затверджено наказом МФУ від 30.05.2012 р. № 649. Однак із прийняттям нового Порядку, він втратить чинність.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»