Законопроект розроблено з метою приведення фінансово-правової відповідальності за правопорушення у сфері готівкових розрахункових правовідносин до сучасних економічних умов, забезпечення розмірів штрафів ступеню суспільних наслідків та шкідливості здійснюваних правопорушень.

Проектом пропонується скасувати Указ Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 р. № 436/95 та запровадити штрафи за порушення касової дисципліни підприємств та організацій, що є меншими за розміром (в т.ч. звільнення від штрафів за деякі правопорушення, передбачені зазначеним Указом).

Зокрема, за:

  • зберігання готівкових коштів в касах підприємств понад встановлений ліміт залишку готівкових коштів передбачено застосування штрафу в розмірі 100% від понадлімітної суми (замість 200%);
  • неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне оприбуткування) - 2-х кратний розмір неоприбуткованих готівкових коштів (замість 5-ти кратного розміру).

Народні депутати підтримали законопроект, прийняття якого дозволить забезпечити відповідність фінансово-правової відповідальності її загальним принципам з урахуванням поточного стану грошово-кредитної системи та умовами стабільності грошової одиниці України.

Ознайомитись із картою проходження проекту та його змістом можна за посиланням.

 

Протягом якого строку можуть оштрафувати за перевищення граничних сум розрахунків готівкою читайте в однойменному матеріалі.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»