Якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінзарплати для застрахованої особи, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінзарплати (далі - МЗП), встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та встановленої ставки ЄСВ за умови перебування у трудових відносинах (несення військової служби) повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця, які передбачені правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності згідно із законодавством, відповідно до п. 9 розділу ІІІ Інструкції від 20.04.2015 р. № 449.

Вимоги щодо нарахування ЄСВ на зарплату (дохід), що не перевищує розміру МЗП, встановленої законом на місяць, не застосовуються до зарплати (доходу) працівника – особи з інвалідністю, який працює на підприємстві, в установі або організації, де застосовується ставка 8,41 %.

Нарахування юрособою – роботодавцем ЄСВ у розмірі 8,41 % здійснюється з дати встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання завіреної копії довідки до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії (далі – МСЕК), та закінчується датою припинення інвалідності, згідно з абз. 2 п. 8 розділу ІІІ Інструкції № 449.

Отже, якщо працівник надав копію довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності не з першого робочого дня місяця, то вимога щодо нарахування ЄСВ виходячи із розміру МЗП не застосовується.

Юрособа – роботодавець нараховує ЄСВ на фактично нарахований дохід:

  • до дати одержання копії довідки МСЕК – у розмірі 22 %;
  • з дати одержання копії довідки МСЕК – у розмірі 8,41 %.

ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»