ДФС направила запит до НБУ з проханням роз’яснити чи обов’язкове застосування РРО якщо кошти перераховуються за допомогою програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі — ПТКС). НБУ відповів листом від 29.01.2019 р. № 57-0007/5109 ствердно.

Як відомо, переказ коштів умовно поділяється на три етапи: ініціювання переказу, виконання переказу та завершення переказу.

Внесення готівкових коштів для подальшого переказу за допомогою платіжних пристроїв (до яких належить і ПТКС), є одним із шляхів ініціювання переказу коштів.

Зважаючи на це, а також на норми Закону про фінансові послуги, відповідно до яких діяльність з переказу коштів є фінансовою послугою, НБУ вважає, що надання можливості користувачам ініціювати переказ коштів (у тому числі за допомогою ПТКС) є надання послуги з переказу коштів.

Крім того, слід враховувати, що під час надання послуги з переказу коштів надавачі такої послуги зазвичай отримують за це відповідну комісійну винагороду.

Тому, НБУ вважає, що зважаючи на визначення терміну "реєстратор розрахункових операцій", під час здійснення операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням ПТКС (за винятком ПТКС, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів) мають застосовуватися РРО.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»