ДФС звернулася до Мінфіну з метою підтвердження або спростування своєї позиції стосовно визначення дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ у разі експорту товарів, у випадку, коли дата оформлення митної декларації та дата фактичного вивезення товарів за межі митної території України припадають на різні податкові періоди.

На думку податківців, у разі експорту товарів датою виникнення податкового зобов’язання з ПДВ є дата оформлення митної декларації, яка відображає завершення процедури митного оформлення експортної операції, яка визначається за фактом проставлення посадовою особою митного органу на всіх аркушах такої декларації відбитка особистої номерної печатки, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, а в разі електронного декларування — за фактом засвідчення електронним цифровим підписом посадової особи митного органу електронної митної декларації після перетворення її у візуальну форму.

На дату виникнення податкового зобов’язання платник ПДВ - експортер складає податкову накладну з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів, який встановлено НБУ у попередній робочий день.

Крім того, судові органи України визначились щодо періоду завершення митного оформлення. Так, постановою Верховного Суду України від 18.01.2018 р. у справі № 807/3168/14 визначено, що митне оформлення розпочинається з моменту подання митному органу митної декларації та інших необхідних документів, а завершення митного оформлення засвідчується проставленням у митній декларації відбитка особистої номерної печатки.

Див. Лист ДФСУ від 12.02.2019 р. № 460/4/99-99-15-03-02-13.

 

Облік експортних операцій ми розглядали в матеріалі «Експорт товарів: відображення в обліку» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»