На сайті ДФС опубліковані чергові "покращення" до форми декларації з податку на прибуток. Мета проекту – привести декларацію у відповідність із положеннями ПКУ, якими, зокрема, передбачено збільшення фінрезультату податкового (звітного) періоду:

1) на суму 30 % вартості товарів, у тому числі необоротних активів (крім активів з права користування за договорами оренди), робіт та послуг, придбаних у неприбуткових організацій, внесених до Реєстру неприбутківців на дату такого придбання, крім:

  • випадків, коли сума вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, придбаних у таких організацій, сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 25 розмірів мінзарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;
  • бюджетних установ Накопичувального фонду, недержавних пенсійних фондів і неприбуткової організації, яка є об'єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об'єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону;

2) на позитивну різницю між сумою будь-яких виплат (винагород) страховим посередникам та іншим особам за надані послуги щодо укладання (пролонгації) договорів страхування та сумою нормативу витрат на виплати страховим посередникам, розрахованих за методикою, визначеною Держкомфінпослуг, за погодженням з Мінфіном.

Також з метою уникнення непорозумінь між платниками податку на прибуток підприємств та ДФС вносяться зміни до окремих додатків декларації:

  • додаток ПН – щодо заповнення відомостей про нерезидента;
  • додаток ВП – щодо можливості подання фінзвітності за звітний (податковий) період, що уточнюється, якщо уточнення показників здійснюється у складі декларації за будь-який наступний податковий період відповідно до положень пп. "б" п. 50.1 ПКУ.

З метою організації належного контролю за виконанням вимог п. п. 142.1 – 142.3 ПКУ та п. 41 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ щодо цільового використання вивільнених від оподаткування коштів внесено зміни до основної частини декларації та додатку ВП.

Крім того, форма декларації доповнюється додатком ПП, у якому відображаються суми податку на прибуток підприємств, не сплачені суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг.

 

Додатково пропонуємо ознайомитись із матеріалами теми тижня: "Декларація з податку на прибуток" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»