Офіс ВПП ДФС інформує: найпоширенішою помилкою, що допускається платниками податків під час складання Заяви про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів,  контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи – є невідповідність посилання на нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів.

Наприклад, платники посилаються на Порядок надання довідки  про відсутність заборгованості з платежів,  контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затверджений наказом Мінфіну від 03.09.2018 р. № 733, який лише регламентує процес розгляду заявки та надання довідки, а не є підставою для її видачі.

Тому, аби уникнути непорозумінь або відмов у наданні довідки про відсутність заборгованості, Офіс великих платників наголошує на необхідності посилання на нормативно-правовий акт, згідно з яким таку довідку необхідно надати контрагенту. Перелік таких актів можна знайти за посиланням http://officevp.sfs.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/ (див. інформаційну картку № 23-01).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»