Голова Комітету податкової та митної політики ВРУ повідомила про те, що 27 лютого 2019 відбулася робоча зустріч з розгляду проблемних питань застосування РРО при здійсненні продажу лікарських засобів та виробів медичного призначення .

Також наводяться листи Комітет до:

1. Мінфіну, в якому вказується, що присутні на робочій зустрічі наголошували на значних витратах на утримання аптечного закладу, в тому числі на селі. Це, насамперед, пов’язано з необхідністю наймання працівників, постійно зростаючими витратами на оплату житлово-комунальних послуг, оренду приміщень тощо. За твердженнями ФОП - власників аптечних закладів, необхідність придбання та обслуговування РРО спричинить або зниження торгівельної націнки, яка і так в середньому не перевищує 20%, або здорожчання ліків, і як наслідок, може призвести до закриття аптечних закладів.

У зв’язку з цим просять розглянути можливість компенсації ФОП вартості придбаних РРО, в тому числі за рахунок зарахування таких коштів в рахунок сплати податків такими особами.

2. Мінекономрозвитку, де наведено, що при розрахунку такого обсягу доходу для застосування РРО пропонуємо врахувати, що суб’єкт господарювання, який здійснює роздрібну торгівлю медичними і фармацевтичними товарами на території села, має щонайменше двох-трьох найманих працівників, сплачує оренду та житлово-комунальні послуги за приміщення аптеки, при цьому торгівельна націнка в середньому дорівнює 20%.

Тож, оскільки втрати постійно зростають з незалежних від суб’єкта господарювання причин, в тому числі через підвищення мінімальної заробітної плати, пропонується річний обсяг розрахункових операцій встановити виходячи з кількості мінімальних заробітних плат, встановлених на початок року.

3. ДФС, де просять посилити роз’яснювальну роботу серед осіб, у яких відповідно до внесених змін виник обов’язок застосування РРО чи розрахункових книжок.

Враховуючи стислі терміни набрання чинності Законом України від 23.11.2018 р. № 2628-VІІІ, повторні перевірки таких осіб щодо порядку здійснення розрахункових операцій просять проводити не раніше спливу трьох місяців з дати завершення попередньої перевірки, якою було виявлено незастосування РРО або розрахункової книжки відповідно.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»