У разі якщо юридична особа (орендар) як податковий агент нараховує (виплачує) фізичній особі (орендодавцю) орендну плату у негрошовій формі, то сума такої орендної плати оподатковується ПДФО з урахуванням положень п. 164.5 ПКУ (саме збільшення вартості доходу, наданого у негрошовій формі, дає змогу податковому агенту сплатити ПДФО виключно з цього доходу). Водночас вказана сума також є об'єктом оподаткування військовим збором без застосування коефіцієнту, визначеного п. 164.5 ПКУ.

Відповідні роз’яснення були надані фахівцями ДФСУ в ІПК від 25.02.2019 р. № 741/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

Додатково контролери уточнили: оскільки коефіцієнт, передбачений п. 164.5 ПКУ, застосовується для визначення бази оподаткування ПДФО, то у разі надання платнику податків доходів у негрошовій формі суми нарахованого доходу у графах 3а «Сума нарахованого доходу» та 3 «Сума виплаченого доходу» податкового розрахунка за формою № 1ДФ відображаються з урахування цього коефіцієнта.

Водночас у рядку «Військовий збір» розділу 2 податкового розрахунка за формою № 1ДФ загальна сума нарахованого доходу та загальна сума виплаченого доходу відображається без урахування коефіцієнта, визначеного п. 164.5 ПКУ.

 

Податкових агентів може зацікавити матеріал «Заповнення форми № 1ДФ: основні правила та нюанси» сервісу «Інетрактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»