На офіційному веб-порталі ВРУ розміщено Проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо розвитку креативних індустрій в Україні)» (№ 10094).

Пропонується Доповнити ПКУ нормою, за якою окрім вже існуючих чотирьох груп суб’єктів сплати ЄП передбачити п’яту групу, до якої буде віднесено лише фізичних осіб-підприємців, які надають послуги у сфері інформаційних технологій.

Водночас умовами, за якими зазначені ФОП будуть віднесені до п’ятої групи є те, що вони не використовуватимуть працю найманих осіб, а обсяг їх доходу протягом календарного року не перевищуватиме 7 500 000 гривень.

Встановити ставку ЄП для платників 5 групи у розмірі:

  • 5 % доходу з 1 січня 2020 р.;
  • 6 % доходу з 1 січня 2021 р.;
  • 7% доходу з 1 січня 2022 р.;
  • 8% доходу з 1 січня 2023 р.;
  • 9% доходу з 1 січня 2024 р.;
  • 10 % доходу з 1 січня 2025 р.

У Законі України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачити норму, за якою ЄСВ для платників 5 групи з 2020 р. становитиме подвійний розмір мінімального страхового внеску.

Прийняття проекту Закону створює базові економічні умови для розвитку в Україні ІТ індустрії.

 

Для чого потрібна та як працюватиме система електронного судового провадження, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»