З метою узгодження термінології ПКУ, що регулює питання оподаткування ПДВ операцій з експорту сільгосптоваровиробниками соєвих бобів, насіння свиріпи або ріпаку було підготовлено Проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо питань оподаткування податком на додану вартість операцій з деякими видами сільськогосподарської продукції».

Цей законопроект передбачає:

  • виключення із визначень «сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари)» і «сільськогосподарський товаровиробник», наведених в пп. 14.1.234 і пп. 14.1.235 ПКУ, фрази «для цілей глави 1 розділу XIV цього Кодексу». Тобто, зазначені визначення можна буде використовувати не лише для цілей спеціальних режимів оподаткування, а й для оподаткування ПДВ операцій з експорту сільгосптоваровиробниками соєвих бобів, насіння свиріпи або ріпаку. Зауважимо: таке нововведення також створить можливість сільгоспвиробникам – платникам податку на прибуток, звітувати за період з 1 липня минулого звітного року по 30 червня поточного звітного року (пп. 137.4.1 ПКУ);
  • уточнення в п. 63 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ про те, що ПДВ-пільга на експорт соєвих бобів, насіння свиріпи або ріпаку не поширюються на операції з експорту такої сільгосппродукції саме сільськогосподарськими товаровиробниками.

Текст цього законопроекту був опублікований на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.

 

У сервісі «Інтерактивна бухгалтерія» ПДВшним пільгам ми присвятили рубрику «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Пільги з ПДВ».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»